admin Luty 18, 2019

Wirtualne biuro – nie jedna osoba spotyka się z tym terminem po raz pierwszy. Co to takiego? Jest to usługa, która polega na wykorzystaniu źródeł zewnętrznych obsługi biurowej bez konieczności posiadania biura jako pomieszczenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osoby, która pracuje zdalnie np freelancer.

Jeśli planujesz założyć własną firmę powinna ona posiadać własny adres, na który będzie zarejestrowana. Rejestrowanie firmy nie zawsze jest możliwe na adres zamieszkania. W takim przypadku właśnie wirtualne biuro nam pomaga.

Dla kogo jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest przede wszystkim dla wszystkich osób, którzy są freelancerami, czyli osobami pracującymi bez etatu, realizującymi projekty na zlecenie, najczęściej specjalizującymi się w danej dziedzinie. Są to między innymi copywriterzy, marketingowcy, czy osoby z branży IT tworzący na przykład loga dla sklepów.

Jak działa wirtualne biuro?

Oprócz udostępnienia nam adresu do rejestracji firmy, wirtualne biuro ma dużo więcej zastosowań. Może działać jako obsługa korespondencji naszej firmy. Osoby pracujące w wirtualnym biurze odbierają całą korespondencję, która przyszła na adres naszej firmy, a następnie drogą mailową informują nas o tym. W umowie powinna być wzmianka na temat informowania o poczcie w jak najszybszym czasie, a najlepiej tego samego dnia. Ma to szczególne znaczenie jeśli chodzi o korespondencję otrzymywaną z urzędów, gdzie jest bardzo krótki czas odpowiedzi.

Na nasze życzenie pracownicy upoważnieni do tego mogą zrobić skan naszej poczty lub wysłać ją faksem. Ta opcja jest niezwykłą oszczędnością czasu. Innymi rzeczami, którymi wirtualne biuro może się zająć jest: odbieranie telefonów, obsługa skrzynki mailowej, obsługa prawna i księgowa, przechowywanie dokumentów, wsparcie prawne, księgowe i informatyczne, skrytka pocztowa, udostępnianie sali na spotkania biznesowe czy wyrobienie pieczątek i wizytówek.

Istota lokalizacji wirtualnego biura

Wynajmując biuro pamiętajmy, że będzie to nasze miejsce spotkań biznesowych. Przecież nie chcemy przedstawiać klientowi bardzo ważnego projektu wśród domowników, płaczących dzieci, szczekającego psa czy w otoczeniu zabawek czy rzeczy prywatnego użytku. Sam fakt, że przyjmujemy ważną dla naszych interesów osobę będzie wywoływał u nas stres. Wybierając swoje wirtualne biuro nie możemy zdecydować się na pierwsze lepsze. Zwróćmy uwagę na to, gdzie się znajduje, jaka jest okolica oraz jak blisko centrum się znajduje. Wygląd wewnętrzny również nie jest bez znaczenia , ponieważ czyste, estetyczne, ładnie urządzone biuro zrobi większe wrażenie na kontrahencie lub kliencie. Również budynek w którym znajduje się biuro powinno mieć nienaganny wygląd. Wysoki biurowiec z recepcją i oszkloną windą na pewno zrobi na naszym kontrahencie wrażenie.

Ceny wirtualnego biura

Jeśli chcielibyśmy wynająć własne pomieszczenie dla siedziby naszej firmy, byłby to koszt rzędu około 1-2 tysięcy w zależności od lokalizacji. Decydując się na wirtualne biuro ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Reasumując warto zdecydować się na biuro wirtualne chociażby po to, aby ograniczyć wydatki do minimum.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe sprawdzisz na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl – sprawdź!

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*